زونکن آنلاین یا آفلاین ،مسئله این است!

بدون شک همیشه یکی از دغدغه های اصلی مشاورین املاک حفظ اطلاعات و داده های معاملاتی آنها بوده است. این که فایلها و اطلاعات شخصی آنها در عین حال که در دسترس باشد در امنیت کامل نیز باشد. به همین دلیل در سال 96 اپلیکیشن زونکن به صورت کاملا آفلاین و بدون اتصال به اینترنت منتشر شد. زونکن آفلاین بخشی از دغدغه های مشاورین املاک در زمینه در دسترس بودن و امن بودن اطلاعات را فراهم نمود. اما با گذشت زمان برخی از کاربران متوجه شدند که آفلاین بودن زونکن معایبی نیز دارد. مهمترین ایرادی که میتوان در زونکن آفلاین به آن اشاره کرد از بین رفتن اطلاعات به طور ناگهانی و بر حسب شرایط مختلف می باشد. با توجه به اینکه در زونکن آفلاین تمام اطلاعاتی که کاربر ثبت می کند در دستگاه وی ذخیره میشود در نتیجه حفظ اطلاعاتی که در زونکن آفلاین وارد میکند وابسته به حفظ شرایط دستگاه هوشمند کاربر می باشد. به عبارت ساده تر اگر زمانی دستگاه مشاور املاک بر اثر حوادث مختلف از قبیل سرقت دستگاه ، از بین رفتن و فرمت دستگاه دچار مشکل شود ،تمام داده هایی که در زونکن ثبت نموده است را نیز از دست میدهد. هر چند با وجود اینکه امکان پشتیبان گیری از اطلاعات در زونکن آفلاین فراهم شده و این بکآپ گیری باید به صورت دوره ای و حداقل روزانه توسط کاربر انجام  شود و فایل پشتیبان را در فضاهای ابری مثل تلگرام ، ایمیل و گوگل درایو و …. ذخیره نماید با این حال به دلیل اینکه مشخص نیست چه زمانی ممکن است دستگاه کاربر دچار مشکل شود در نتیجه امکان بازیابی همه اطلاعات امکانپذیر نمی باشد و بازگردانی اطلاعات محدود به آخرین فایل بکآپ است. در صورتی که کاربر هیچ فایل پشتیبانی در فضای آنلاین ذخیره نکرده باشد دیگر به هیچ عنوان امکان بازگردانی داده های داخل زونکن وجود ندارد.

سوال : چاره رفع این مشکل چیست؟

پاسخ : مهاجرت از زونکن آفلاین به زونکن آنلاین

در زونکن آنلاین بر خلاف زونکن آفلاین تمام داده هایی که مشاور املاک در برنامه ثبت میکند در فضای آنلاین و سرور مرکزی ذخیره می شود و در صورتی که مشکلی برای دستگاه کاربر ایجاد شود اطلاعات کاربری وی محفوظ خواهد بود و بعد از تهیه دستگاه جدید و نصب زونکن آنلاین میتواند به اطلاعات خود دسترسی داشته باشد.

اما تفاوتهای زونکن آنلاین با آفلاین در همین یک مورد خلاصه نمی شود و زونکن آنلاین امکانات بسیار بیشتری نسبت به نسخه آفلاین خود دارد. در زیر به برخی تفاوتهای این دونسخه از زونکن اشاره می شود.

 

گروه

در زونکن آنلاین کاربران میتوانند گروه ایجاد کرده و فایلها و زونکنهای خود را با همکارانشان به اشتراک بگذارند. این قابلیت میتواند کاربردهای متفاوتی برای افراد مختلف داشته باشد. به عنوان مثال در دفتر املاکی که چندین مشاور حضور دارند و به صورت مشترک از تمام فایلهای دفتر استفاده میکنند میتوانند با ایجاد یک گروه در زونکن و افزودن تمام مشاورین به این گروه فایلها و زونکن های خود را برای سایرین به اشتراک بگذارند. به این صورت تمام اطلاعات داخل دفتر به صورت شبکه ای بین مشاورین آن دفتر املاک قابل دسترسی می باشد. حتی در گروه ،مدیر گروه میتواند تعیین کند چه کسانی امکان دسترسی به شماره های تماس و آدرس فایلها داشته باشند یا نداشته باشند و یا فایلها را در زونکن شخصی خود ذخیره نمایند.

 

کانال

قابلیت کانال بیشتر با هدف اراِئه فایل به مشاورین توسط شرکتهای فایلینگ در زونکن آنلاین قرار گرفت. هر چند این مورد محدود به شرکتهای فایلینگ نمی شود و هر شخصی میتواند به عنوان یک شرکت فایلینگ یک کانال ایجاد کرده و به ارائه فایل به سایر مشاورین بپردازد و در ازای این کار مبلغی را از اعضای کانال که مایل هستند به مشخصات تماس فایلها دسترسی داشته باشند دریافت نماید.

 

ایجاد زونکن

در زونکن آنلاین به صورت پیش فرض زونکنهایی بر اساس نوع معامله و ملک وجود دارد ولی این قابلیت نیز وجود دارد که مشاور بر اساس نیاز خود زونکنهایی ایجاد کرده و فایلهای خود را در آن زونکن بر اساس دسته بندی خود فیلتر کند. برای مثال ساخت زونکن فروش آپارتمانهای دو خوابه یا زونکن اجاره آپارتمان 100 تا 200 متر و ……

 

اجرای زونکن از طریق  ویندوز ،وب ،اندروید و iOS

زونکن آنلاین بر روی پلتفرم های مختلف ساخته شده است و مشاورین املاک میتوانند  از طریق کامپیوتر شخصی یا موبایل و تبلت خود به داده های خود در زونکن دسترسی داشته باشند. تا این لحظه نسخه های ویندوزی و اندروید زونکن آنلاین منتشر شده است و به زودی زونکن تحت وب و ios هم منتشر خواهد شد.

 

نقشه

در زونکن آنلاین امکان ثبت مکان فایلهای ملکی فراهم شده است و مشاور میتوانند مکان فایلهای خود را روی نقشه به صورت تکی و کلی مشاهده نماید. اما این قابلیت به دلیل اینکه نیاز به اینترنت دارد در زونکن آفلاین وجود نداشت.

سیستم آگهی

یکی از دیگر قابلیتهایی که در زونکن آنلاین پیش بینی شده است و در آینده نزدیک در دسترسی مشاورین قرار میگیرد امکان آگهی کردن فایلهای ثبت شده در زونکن می باشد. با استفاده از این قابلیت مشاورین به راحتی و در مدت زمان کوتاه میتوانند فایلهای خود را برای عموم افراد جامعه آگهی کرده و به نمایش بگذارند.

 

قابلیتهایی که در بالا ذکر شد بخشی از تفاوتهای زونکن آنلاین با آفلاین می باشد که به مرور زمان امکانات بیشتری روی زونکن آنلاین قرار خواهد گرفت. پیشنهاد ما به کاربران زونکن استفاده از زونکن آنلاین می باشد تا هم از برنامه ای به روز استفاده نمایند و هم دغدغه از دست رفتن اطلاعات خود را نداشته باشند.