6 اشتباه که کاربران زونکن نباید مرتکب شوند

برنامه زونکن به‌خوبی توانسته عصای دست مشاوران املاک باشد و به آنها کمک می‌کند تا بتوانند بر بنگاه املاک خود، مدیریت بهتری داشته باشند.

اما تعدادی اشتباهات متداول وجود دارد که کاربران زونکن نباید آنها را مرتکب شوند.

در این مطلب چندی از این اشتباهات را برای اطلاع شما کاربران زونکن معرفی می‌کنیم.

 

آنچه در این مطلب می‌خوانید

 

اشتباه 1: توجه نداشتن به نقش‌های کاربری در قسمت «بنگاه من»

یکی از امکانات مهم برنامه زونکن، قسمت «بنگاه من» است که میان مشاوران املاک طرف‌داران بسیاری دارد. در «بنگاه من» شما می‌توانید کارکنان بنگاهتان را به زونکن اضافه کنید. اما باید حواستان باشد که به هر کاربر چه نقشی می‌دهید.

منظورمان از نقش؛ نوع کاربری بوده که عبارت‌اند از: منشی، مشاور و معاون

نقش منشی و مشاور اختیارات محدودی دارند، اما معاون دقیقاً اختیارات مدیر را دارد.

مثلاً معاون بعد از مدیر تنها کسی است که به سطل آشغال زونکن دسترسی دارد و می‌تواند یک یا همه فایل‌ها را برای همیشه ازروی زونکنتان حذف کند. حالا فرض کنید که به‌اشتباه، شخصی را به‌عنوان معاون بنگاه تعیین کنید، در این صورت او می‌تواند به فایل‌های شما آسیب برساند.

 

تجربه اخیر یکی از کاربران زونکن را در این مورد بخوانید:

در حال اضافه‌کردن یکی از افرادم به بنگاه من بودم که به‌اشتباه نقش اون رو معاون تعیین کردم

بعد از مدتی بین ما اختلاف به وجود اومد و همین باعث شد به همکاریمون پایان بدیم، اما اون شخص که می‌خواست به من ضربه بزنه قبل از رفتن تمام فایل‌های من رو ازروی زونکن حذف کرد و من موندم و یک زونکن خالی.

 

باید شش دانگ حواستان را جمع کنید که چه کسی را به‌عنوان معاون تعیین می‌کنید

معمولاً فردی برای نقش معاون مناسب است که:

  • به او اعتماد کامل دارید و درستکار است.
  • مطمئنید که از لحاظ شخصیتی کمترین تعارض را با وی دارید.
  • اطمینان دارید که در صورت بروز مشکل به شما آسیب نمی‌رساند.

 

اشتباه 2: دستگاه را در دسترس همه افراد قراردادن

اگر گوشی یا سیستمی که با آن از زونکن استفاده می‌کنید، در دسترس بقیه است یعنی کارکنان بنگاه و دوستانتان به آن دسترسی دارند ممکن است فایل‌هایتان در خطر باشند؛ چون آن ها می‌توانند به زونکنتان وارد شوند و به فایل‌هایتان آسیب برسانند.

 

در صورت امکان از یک سیستم جداگانه که فقط خودتان به آن دسترسی دارید از زونکن استفاده کنید درصورتی‌که این کار برایتان مقدور نیست، از قفل زونکن استفاده کنید.

اشتباه 3: استفاده از سیستم‌عامل قدیمی

بسیاری از مشکلاتی که هنگام استفاده از زونکن با آن مواجه می‌شوید ناشی از قدیمی بودن سیستم‌عامل است. برنامه زونکن یک برنامه پویاست؛ یعنی به‌صورت مرتب به‌روزرسانی می‌شود و امکانات جدیدی به برنامه اضافه می‌شود پس طبیعتاً باید برای این امکانات نسخه سیستم‌عاملتان آپدیت باشد تا این برنامه بتواند بهترین کارایی را داشته باشد.

حداقل سیستم‌عامل برای اجرای بهینه برنامه زونکن عبارت‌اند از:

  • ویندوز ۷ آپدیت شده یا ویندوز 10
  • اندروید ۵ به بالا
  • آی او اس 11 به بالا

 

اشتباه ۴ : توجه نداشتن به گزینۀ «ارسال مستقیم به بایگانی»

زمانی که فایلی را در زونکن ثبت می‌کنید، در صفحه ثبت فایل یک گزینه با این عنوان می‌بینید: «این فایل مستقیماً به زونکن بایگانی منتقل شود».

اگر این گزینه را فعال کنید، فایل به‌جای زونکن اصلی، به زونکن بایگانی منتقل می‌شود.

بگذارید یک مثال بزنم؛ مثلاً شما یک فایل اجاره آپارتمان ثبت می‌کنید و گزینه بایگانی مستقیم را فعال می‌کنید. بعد از ثبت، فایل به زونکن اجاره آپارتمان منتقل نمی‌شود و برای دیدن این فایل باید به زونکن بایگانی اجاره آپارتمان بروید.

درصورتی‌که زونکن بایگانی توی کمدتان نیست، می‌توانید از طریق قسمت افزودن زونکن به کمد آن را به کمد اضافه کنید.

خیلی از افراد به‌اشتباه این تیک را فعال می‌کنند و در زونکن اصلی دنبال فایل موردنظر می‌گردند و فکر می‌کنند فایلشان حذف شده درحالی‌که این فایل به زونکن بایگانی منتقل شده.

اشتباه ۵ : استفاده‌نکردن از ابزارهای دسته‌بندی حرفه‌ای

یکی از مهم‌ترین کاربردهای برنامه زونکن، دسته‌بندی حرفه‌ای فایل‌ها است.

فلسفه دسته‌بندی این است که شما راحت‌تر بتوانید به چیزهایی که می‌خواهید دسترسی داشته باشید.

برنامه زونکن به شما اجازه می‌دهد تا کمد بسازید و زونکن‌های پیش‌فرض را به کمد اضافه کنید. علاوه بر این شما می‌توانید زونکن اختصاصی بسازید؛ یعنی می‌توانید با پارامترهای دقیق فایل‌ها را دسته‌بندی کنید.

حتی ممکن است شما بخواهید فایل‌ها را با معیاری غیر از پارامترهایی که در صفحه ثبت فایل هست، دسته‌بندی کنید که در این صورت می‌توانید از برچسب استفاده کنید

خیلی از افراد اشتباه می‌کنند که از امکانات دسته‌بندی که برنامه زونکن به آنها داده استفاده نمی‌کنند درصورتی‌که استفاده از این موارد می‌تواند عملکرد آنها را تا حد زیادی رشد بدهد.

اشتباه ۶ : استفاده از زونکن آفلاین

در ابتدا، برنامه زونکن به‌صورت آفلاین ارائه می‌شد اما به دلیل بروز مشکلاتی مانند گم‌شدن یا خراب‌شدن دستگاه که باعث ازبین‌رفتن فایل‌ها برای همیشه می‌شد، تصمیم گرفتیم نسخه آفلاین را متوقف و نسخه آنلاین برنامه را منتشر کنیم.

نسخه آفلاین زونکن همچنان در کافه بازار هست و خیلی از افراد به‌اشتباه از آن استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید که زونکن آفلاین چند سالی است که منسوخ شده و به‌روزرسانی نمی‌شود.

توصیه مهم ما به کاربران این است که برای حفظ امنیت فایل‌ها و اطلاعاتشان حتماً از نسخه آنلاین زونکن استفاده کنند.

شما می‌توانید اینجا کلیک کنید و نسخه آنلاین زونکن را دانلود و نصب کنید.