سررسید اجاره

سررسید اجاره یکی از ویژگی های کاربردی دیگر از اپلیکیشن زونکن می باشد. این قابلیت مخصوص فایل‌های اجاره‌ است که بایگانی می شوند. سررسید، شما را از پایان مدت زمان هر اجاره‌نامه مطلع می کند.

پیشنهاد میکنیم در صورتی که با طریقه بایگانی کردن فایل ها آشنایی ندارید روی لینک زیر کلیک کرده و مطلب مرتبط در این زمینه را مطالعه کنید.

چگونه فایل های خود را در زونکن بایگانی کنیم؟

زونکن بعد از گذشت ۱۱ ماه از تاریخ بایگانی فایل های اجاره، آنها را در قسمت سررسید نمایش می دهد.

ورود به قسمت سررسید اجاره زونکن

برای ورود به سررسید، در صفحۀ اصلی زونکن، از بالای صفحه، روی آیکن مشخص در تصویر زیر کلیک کنید.

علامت قرمزرنگ روی آیکن سررسید، بیانگر این است که چند فایل موعد سررسیدشان است.

سررسید اجاره

در این قسمت می‌توانید فایل‌های سررسید را ببینید و درباره آنها تصمیم گیری کنید.

در صورتی که مالک تصمیم داشته باشد سال جدید با مستاجر دیگری قرار ببندد این فایل را به زونکن اصلی منتقل می کنید.

اما اگر مالک تمایل به تمدید ملک خود با مستاجر سال گذشته خود را داشته باشد ،این فایل را مجددا به زونکن بایگانی منتقل کنید.

برای مثال ملکی در تاریخ ۶ فروردین ماه ۱۴۰۲ به اجاره می رود و شما آن فایل را در همین تاریخ بایگانی می کنید. این فایل در اسفنده ماه ۱۴۰۲ در قسمت سررسید اجاره ها قرار می گیرد. بعد از تماس با مالک متوجه می شوید که موجر تصمیم به تمدید مجدد با همان مستاجر دارد. به همین دلیل فایل مربوطه را به زونکن بایگانی منتقل می کنید.

دقت داشته باشید تاریخ بایگانی فایل را باید ۶ فروردین ماه ۱۴۰۳ انتخاب کنید.با اینکار زونکن ۱۱ ماه دیگر در قسمت سررسید ها این فایل را به شما اطلاع می دهد.

همچنین می توانید فایل مورد نظر را حذف کنید. البته انتخاب این گزینه را پیشنهاد نمیکنیم چون فایل ها اطلاعات ملک ها و افراد منطقه فعالیت شما هستند و قطعا ارزشمند می باشند.

سررسید اجاره