آموزش «ارسال فایل به کانال تلگرام و شبکه‌های اجتماعی»

شما هم از آن دسته از مشاوران املاک هستید که تمایل دارند فایل‌هایشان را در کانال تلگرام یا دیگر شبکه‌های اجتماعی به مشتریان ارائه کنند؟

از طریق برنامه زونکن به دو روش می‌توانید فایل‌هایتان را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

البته  برای حفظ امنیت فایل، در هنگام اشتراک گذاری، جزئیات تماس ارسال نمی شود؛ یعنی شماره‌تلفن و آدرس دقیق فایل‌ها برای مردم نمایش داده نمی‌شود و فقط اطلاعات ملک مانند متراژ، تعداد طبقه، موقعیت ساختمان و… برای مشتریان قابل نمایش است.

 

 

آنچه در این آموزش یاد می‌گیرید

 

 

آموزش ارسال خودکار فایل‌ها در کانال تلگرام با استفاده از ربات زونکن

برنامه زونکن با این قابلیت، کار شما را بسیار ساده می‌کند و فایل‌ها را به‌صورت خودکار و در یک فرمت مشخص به کانال تلگرامی‌تان ارسال می‌کند.

برای استفاده از این قابلیت طبق روش زیر عمل کنید:

 

ابتدا یک کانال عمومی در تلگرام بسازید

آدرس ربات تلگرام زونکن؛ یعنی zoonckan_bot  را در قسمت جستجوی تلگرام خود وارد کنید و به ربات زونکن وارد شوید

 

دکمه شروع را بزنید

 

گزینه ثبت شماره‌تلفن همراه را انتخاب کنید

 

شماره‌تلفن همراه تان که با آن حساب زونکن ساختید را وارد کنید

 

در صورت مشاهده پیام زیر، یک پیامک حاوی کد تأیید به شماره همراهتان ارسال می‌شود، آن کد را وارد کنید

 

حالا آدرس کانال تلگرامی‌تان را وارد کنید. (توجه داشته باشید که حتما آدرس کانال تلگرامتان را با @ وارد کنید مانند daftaramlak@)

 

اگر این پیام را مشاهده کردید یعنی کانال شما تأیید شده است. کاری که لازم است انجام بدهید این است که ربات زونکن را به‌عنوان مدیر کانالتان تعیین کنید.

 

آموزش اضافه‌کردن ربات زونکن به مدیران کانال

از قسمت تنظیمات کانال تلگرامی‌تان روی بخش مدیران کلیک کنید

 

می‌توانید لیست مدیران کانال را ببینید، حالا روی دکمه افزودن مدیر کلیک کنید

 

اگر ربات تلگرام زونکن را نمی‌بینید، روی آیکن ذره‌بین کلیک کنید

 

آدرس ربات تلگرام زونکن؛ یعنی zoonckan_bot را وارد کنید و روی آن کلیک کنید

 

حالا ربات زونکن به مدیران کانال شما اضافه شد

آموزش ارسال خودکار فایل به کانال تلگرام

اگر تمام مراحل بالا را به‌درستی اجرا کرده باشید، برای ارسال فایل به کانال تلگرام، لازم است هنگام ثبت فایل تیک گزینه ارسال مستقیم فایل و تصاویر به کانال تلگرام را فعال کنید و در پایان روی دکمه ثبت اطلاعات کلیک کنید

حالا می‌بینید که این فایل و تصاویر آن به کانال تلگرامی شما ارسال شده است

 

 

 

آموزش اشتراک‌گذاری فایل در شبکه‌های اجتماعی

تا الآن یاد گرفتید که از طریق ربات تلگرامی زونکن، به طور خودکار ، فایل‌هایی که ثبت می‌کنید را به کانال تلگرام تان ارسال کنید.

اما ممکن است بخواهید یک فایل را در شبکه‌های اجتماعی دیگری مانند واتس آپ، دایرکت اینستاگرام،ایمیل،پیام‌رسان‌های مختلف و… به اشتراک بگذارید یا آن فایل را در برنامه یادداشت گوشی‌تان ذخیره کنید

 

از داخل زونکن روی فایلی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید، کلیک کنید

 

روی قسمت مشخص شده کلیک کنید

 

گزینه اشتراک‌گذاری که در تصویر مشخص شده را انتخاب کنید

 

حالا برای شما لیست برنامه‌هایی ظاهر می‌شود که از طریق آنها می‌توانید فایل را به اشتراک بگذارید، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و یادتان باشد که گزینه فقط یکبار را فعال کنید، در غیر این صورت از این به بعد، آن برنامه به‌عنوان برنامه پیش‌فرض، برای اشتراک‌گذاری تعیین می‌شود.

من تلگرام را انتخاب کردم، حالا می‌توانم فایل را از طریق تلگرام به دیگران ارائه کنم. شما می‌توانید برنامه مد نظرتان را انتخاب کنید.

 

 

سوال: من یک برنامه را برای اشتراک‌گذاری انتخاب کردم اما بعد از آن، زمانی که می‌خواهم فایلی را به اشتراک بگذارم این برنامه به‌صورت خودکار انتخاب می‌شود و نمی‌توانم برنامه دیگری را انتخاب کنم. چطور می‌توانم برنامه‌های دیگر را برای اشتراک‌گذاری انتخاب کنم؟

جواب: احتمالاً هنگامی‌که برنامه‌ای را برای اشتراک‌گذاری انتخاب می‌کردید گزینه برای یکبار یا گزینه برای همیشه در موبایل شما نمایش داده نشده یا آن را فعال نکرده اید. برای رفع این مشکل، طبق سازوکار زیر عمل کنید.

 

آموزش تنظیمات برنامه پیش فرض در گوشی های اندرویدی

به قسمت تنظیمات موبایل/بخش برنامه ها وارد شوید

 

روی قسمت سه‌نقطه که در تصویر مشخص شده کلیک کنید

 

گزینه بازنشانی موارد برگزیده برنامه را انتخاب کنید

 

روی دکمه تنظیم مجدد کلیک کنید

حالا این برنامه از حالت پیش‌فرض خارج شد

 

ممکن است هنگام انتخاب برنامه، گوشی از شما سؤال نکند که فقط یکبار یا برای همیشه از آن برنامه استفاده کند، برای مشاهده این بخش سازوکار زیر را انجام بدهید

 

از قسمت تنظیمات/ برنامه‌ها

 

روی قسمت سه‌نقطه که در تصویر مشخص شده کلیک کنید

 

گزینه برنامه‌های پیش‌فرض را انتخاب کنید

 

در صفحه ظاهر شده، از میان گزینه‌ها انتخاب برنامه پیش‌فرض را انتخاب کنید

 

و گزینه قبل از تنظیم برنامه پیش‌فرض سوال شود  را تایید کنید

از این به بعد زمانی که برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها برنامه‌ای را انتخاب می‌کنید، می‌توانید تعیین کنید یکبار از این برنامه استفاده شود یا برای همیشه به‌عنوان برنامه پیش‌فرض برای اشتراک‌گذاری فایل‌های زونکنتان تعیین شود.

 

توجه داشته باشید که ممکن است تنظیمات گوشی اندرویدی شما با تنظیماتی که آموزش دادیم کمی متفاوت باشد؛ مثلا زبان دستگاه شما انگلیسی باشد

 

برای حفظ امنیت فایل‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی ارائه می‌کنید، جزئیات تماس نمایش داده نمی‌شود؛ یعنی نام مالک، شماره‌تلفن و آدرس دقیق فایل‌ها برای مردم نمایش داده نمی‌شود و فقط اطلاعات ملک مانند متراژ، تعداد طبقه، موقعیت ساختمان و… برای مشتریان قابل نمایش است.

 

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی را می‌توانید با نسخه اندروید و آی او اس انجام بدهید. چنانچه قصد دارید با نسخه کامپیوتر این کار را انجام بدهید، مانند تصویر زیر روی قسمت مشخص شده کلیک کنید.

با این کار اطلاعات فایل در حافظه موقت clipboard ویندوز شما ذخیره می‌شود و شما می‌توانید آن را در برنامه‌ها مختلف  paste کنید.