آموزش راه اندازی بنگاه من در زونکن

مدیران املاک با استفاده از قابلیت بنگاه من در برنامه زونکن می توانند به تعداد مشاورین خود کاربر ایجاد کرده و به مدیریت آنها بپردازند. در ادامه ،آموزش راه اندازی بنگاه من و نکات مورد نیاز این قسمت در اپلیکیشن اندرویدی زونکن توضیح داده خواهد شد.

پس از باز کردن اپلیکیشن زونکن از منوی کشویی که از سمت راست باز می شود گزینه بنگاه من را کلیک کرده تا صفحه افزودن کاربران بنگاه باز شود. (تصویر ۱ و ۲)

(تصویر۱)

(تصویر ۲)

توضیحات تصویر ۲ :

  1. کاربر جدید : از این قسمت می توانید به تعداد مشاورین کاربر تعریف نمایید.
  2. شارژ حساب : برای افزایش اعتبار کاربرانی که تعریف می نمایید نیاز هست که حساب کاربری شما اعتبار لازم برای تمدید اشتراک کاربران را داشته باشد. ار طریق این دکمه میتوانید اعتبار حساب کاربری خود را افزایش دهید.
  3. انتخاب کاربر: از این قسمت میتوانید کاربرانی که میخواهید اعتبار اشتراکشان را تمدید نمایید انتخاب کنید.
  4. تمدید اشتراک : پس از انتخاب کاربران در مرحله ۳ نیاز هست که روی دکمه تمدید اشتراک کلیک کنید تا به زمان اعتبار کاربران یک سال اضافه شود.

نکته : لازم به ذکر است که هزینه اشتراک سالیانه هر کاربر که در بنگاه من تعریف می شود مبلغ ۲۵ هزارتومان  می باشد . مجموع هزینه اشتراک سالیانه کاربران در نوار آبی رنگ پایین قابل مشاهده است که به همان میزان میتوانید حساب خود را شارژ نمایید.

افزودن کاربر جدید و تعیین سطح دسترسی

با استفاده از دکمه کاربر جدید وارد صفحه تعریف کاربر می شوید که در اینجا باید فیلدهای مورد نیاز را تکمیل نمایید. توجه داشته باشید که نام کاربری و کلمه عبور باید ترکیبی از حروف انگلیسی و اعداد باشد و از ثبت رمز عبورهای ضعیف جدا خودداری نمایید.

همچنین میتوان نوع کاربر و سطح دسترسی های کاربر را مشخص کرد. در ادامه تفاوت انواع کاربر و همچنین سطح دسترسی توضیح داده خواهد شد.(تصویر ۳)

(تصویر ۳)

انواع کاربری در بنگاه من

معاون : در واقع به عنوان دستیار مدیر می باشد و تمام دسترسی های حساب اصلی مدیر را دارد. معاون میتواند در بنگاه من کاربر تعریف کند. دسترسی کاربران را تغییر دهد. زونکن ایجاد کند و ….

منشی : وقتی نوع کاربری منشی تعیین می شود در واقع به این معناست که تمام کاربران بنگاه من می توانند به مشخصات تماس و آدرس دقیق فایلهایی که توسط منشی ثبت می شود دسترسی داشته باشند حتی اگر مدیر دسترسی کاربران را محدود کرده باشد.

مشاور: این نوع کاربری بر اساس دسترسی هایی که مدیر تعریف میکند می تواند در زونکن فعالیت نماید.

 

سطح دسترسی های کاربران بنگاه من

ثبت فایل : در صورتی که این دسترسی را فعال نمایید کاربر میتواند از طریق حساب کاربری خود فایلهای ملکی و متقاضی را ثبت نماید.

 ویرایش فایل : در صورتی که این دسترسی را فعال نمایید کاربر می تواند تمام فایهای ثبت شده در زونکن مدیر را ویرایش نماید.

حذف فایل : در صورتی که این دسترسی را فعال نمایید کاربر میتواند فقط فایلهایی را که خودش ثبت کرده است حذف نماید.

مشخصات تماس فایل :در صورتی که این گزینه را فعال نمایید کاربر مورد نظر میتواند مشخصات تماس فایلها و آدرس دقیق فایلهای سایر کاربران دیگر را مشاهده نماید.

دفترچه تلفن :در صورتی که این دسترسی را فعال نمایید کاربر مورد نظر میتواند به دفترچه تلفن زونکن دسترسی داشته باشد.

فعال /غیر فعال کردن وضعیت کاربر بنگاه

در قسمت بنگاه من امکان حذف کاربری که تعریف شده وجود ندارد و در صورتی که مدیر بخواهد دسترسی یک کاربر را از ورود به زونکن قطع نماید می تواند وضعیت کاربر را غیر غعال کرده و مانع ورود کاربر به زونکن شود. به این منظور هنگامی که کاربری اولین بار تعریف می شود به صورت پیش فرض فعال می باشد و این مورد از طریق رنگ آبی رنگ سمت راست هر کاربر قابل تشخیص است (تصویر ۴)

(تصویر ۴)

برای غیر فعال کردن کاربر روی ردیفی که کاربر ایجاد شده است کلیک نمایید تا منوی مربوطه باز شود.(تصویر ۵)

(تصویر ۵)

روی دکمه تغییر وضعیت کلیک کرده تا کاربر غیر فعال شود . و رنگ آبی به قرمز تبدیل می شود که نشان دهنده غیر فعال بودن وضعیت کاربر می باشد و کاربر نمیتواند به زونکن مدیر وارد شود.(تصویر ۶)

(تصویر ۶)

تعیین سطح دسترسی زونکن ها برای کاربر بنگاه

مدیر بنگاه می تواند دسترسی کاربران به زونکنها را نیز محدود کند. برای مثال اگر کاربری در حوزه فروش کار میکند و نیازی به زونکنهای اجاره ندارد ،مدیر میتواند زونکنهای اجاره را برای آن کاربر محدود کند تا برای وی قابل مشاهده نباشد.برای این منظور روی زونکنی که میخواهید دسترسی تعیین کنید یک ثانیه انگشت خود را نگه داشته تا منوی مربوطه باز شود. پس از باز شدن منو گزینه دسترسی کاربران بنگاه را کلیک نمایید (تصویر ۷) تا لیست کاربران بنگاه باز شود. (تصویر ۸)

نکته : این گزینه زمانی فعال می شود که حداقل یک کاربر فعال در قسمت بنگاه من تعریف شده باشد.

 

(تصویر ۷)

پس از اینکه لیست کاربران بنگاه باز شد میتوانید با برداشتن تیک کنار نام کاربر ،مانع دسترسی آن کاربر را به زونکن مورد نظر شوید.

 

(تصویر ۸)

ورود کاربران بنگاه من به زونکن مدیر

پس از اینکه مدیر برای مشاورین خود کاربر تعریف نمود مشاوران میتوانند با استفاده از نام کاربری و کلمه عبوری که مدیر برای آنها تعیین کرده است وارد زونکن شوند. برای این منظور از صفحه لاگین زونکن گزینه ورود با نام کاربری و کلمه عبور را کلیک نموده و با استفاده از مشخصات کاربری وارد زونکن شوید.(تصویر ۹)

(تصویر ۹)

آموزشی که در بالا ارائه شد مربوط به اپلیکیشن اندرویدی می باشد که در پلتفرهای دیگر برای راه اندازی بنگاه من نیز عملیات مشابهی باید انجام شود.