آموزش استفاده از برچسب در زونکن

 

یکی از امکانات زونکن امکان برچسب گذاری بر روی فایلها می باشد. برچسب ها در زونکن این امکان را به مشاور می دهند که بر اساس نیاز خود دسته بندی های مختلفی ایجاد نموده و فایلهای خود را در زونکنهای جداگانه قرار دهند. در ادامه طریقه استفاده از برچسب در زونکن را توضیح می دهیم.

قبل از هر چیز باید برچسب مورد نظر خود را تعریف نمایید. برای این منظور از منوی کشویی سمت راست در صفحه اصلی بر روی گزینه برچسب کلیک کرده تا صفحه برچسبها باز شود.

در صفحه برچسب ها میتوانید از پایین صفحه دکمه آبی رنگ ثبت برچسب را کلیک نموده و در پنجره باز شده نام برچسب را بنویسید. توجه داشته باشید برای نوشتن نام برچسبهایی که از یک کلمه بیشتر تشکیل شده است به جای فاصله از علامت ( _ ) استفاده کنید.

مثال: مسکن_مهر

بعد از تعریف برچسب نوبت به چسباندن آنها به فایلها می باشد. برای این منظور وارد زونکن فایلها شده و بر روی فایل مورد نظر کلیک راست (در ویندوز) کرده و از منوی باز شده گزینه برچسب را انتخاب کنید.

بعد از آن لیست برچسبها نمایش داده می شود که میتوانید هر برچسبی را که نیاز دارید با تیک زدن به فایل مورد نظر بچسبانید و سپس بر روی دکمه اعمال تغییرات کلیک کنید.

اکنون فایلها دارای برچسبهای مورد نظر کاربر می باشند . حال نوبت به ساخت زونکن بر اساس نام برچسب ها می باشد تا با این کار بتوان فایلهای برچسب دار را در زونکن های متفاوت تفکیک کرد.

برای این منظور از قسمت ایجاد زونکن با انتخاب پارامتر سوم به عنوان بر چسب میتوان زونکن بر اساس برچسب ایجاد کرد. پس از ایجاد زونکن تمام فایلهای برچسب دار به این زونکن اضافه می شوند.